peder-morset-logo
  • Søk skoleplass
  • Om Skolen
    • Veileding
    • Ofte stilte spørsmål
    • Skolerute
    • Valgfag
    • Internater
    • Ukeplan
    • Pakkeliste
    • Skoletur
  • Blogg
  • Linjer
    • Arbeidstrening
    • DIY – naturlig nok
    • Flexi – aktiv livsstil
    • Fotball tilrettelagt
    • Friluftsliv
    • Hesteliv
    • MatLyst
    • Teater, musikk og dans
    • Stipendiat
    • Generelt om linjer og undervisning
  • Priser
  • Ansatte
  • Ekstra info
    • PMF-lekene
    • Ledig stilling
    • Aktivitetsuka
    • NFU sommerleir
  • Kontakt
  • Årsrapporter
Søk i bloggen
peder-morset-logo
peder-morset-logo
  • Søk skoleplass
  • Om Skolen
    • Veileding
    • Ofte stilte spørsmål
    • Skolerute
    • Valgfag
    • Internater
    • Ukeplan
    • Pakkeliste
    • Skoletur
  • Blogg
  • Linjer
    • Arbeidstrening
    • DIY – naturlig nok
    • Flexi – aktiv livsstil
    • Fotball tilrettelagt
    • Friluftsliv
    • Hesteliv
    • MatLyst
    • Teater, musikk og dans
    • Stipendiat
    • Generelt om linjer og undervisning
  • Priser
  • Ansatte
  • Ekstra info
    • PMF-lekene
    • Ledig stilling
    • Aktivitetsuka
    • NFU sommerleir
  • Kontakt
  • Årsrapporter

Fotball-linja er i gang!

11. november 2020
-
Linjene, Skolehverdagen
-
Ingen kommentarer

I slutten av august var det spente elever som møtte opp ved Peder Morset Folkehøgskole. Kjørende opp til hus 8 kom flere biler og tilhengere pakket full av klær og utstyr – alt var klappet og klart for et folkehøgskoleår. Like spente var 3 av de ansatte som skulle sette i gang en splitter ny linje, nemlig “Fotball tilrettelagt”.  

 

Blar du videre nedover i denne teksten vil du få et lite glimt av hva vi har gjort siden skolestart høsten 2020.  

 

Fotball 

Når linja heter “Fotball tilrettelagt” er det klart at vi har fotball i fokus. Vi har hatt fotballtreninger i gymsal, i Rødmyrahallen som er en innendørs kunstgressbane og på Sentralbanen som er Selbus kunstgressbane utendørs. På treningsøktene har vi lagt opp til ulike øvelser, deriblant pasning og mottak, forsvar og angrep, spill, hurtighet og styrke. Det å gjøre hverandre gode er noe vi på fotball-linja arbeider aktivt med hele tiden.  

 

Aktiviteter 

I tillegg til å spille fotball har vi også benyttet oss av den fine naturen i Selbu, og for å bli en god fotballspiller mener vi det er viktig med litt alternativ aktivitet. Vi har hatt mange fine skog- og fjellturer; på sykkel, til fots og i kano. Elevene har vist hvor flinke de er til å samarbeide for å nå turmålet. Vi har lært å tenne bål, laget gode bålpannekaker og grillet ostesmørbrød til lunsj og pølser til middag. 

 

Utflukter og sosiale aktiviteter 

Allerede i den andre uken av skoleåret ble Rune sendt til Stjørdal for å gå til innkjøp av Playstation. Dette har vært et positivt samlingspunkt for det sosiale miljøet på linja, og 2 av 3 linjeansatte har hatt en bratt læringskurve i FIFA. 

 

I høst har vi også vært på noen utflukter – deriblant omvisning på Lerkendal Stadion og vært tilskuere på kamp/trening til Rosenborg Kvinner. I oktober var vi også på Kimen Kino hvor vi så Børning 3 – en fartsfylt film som passet godt for gjengen vår.  

 

Med fokus på ernæring, og som et sosialt tiltak, har fotball-linja ordnet sin egen lunsj hver tirsdag. Hittil har det blitt servert salat, og det har definitivt blitt et av ukas høydepunkter på huset.  

 

Til tross for covid-19 og alle restriksjoner det har medført, har fotball-linja hatt en veldig trivelig, innholdsrik og fartsfylt start på skoleåret – og det er takket være positive elever!  

 

Vi gleder oss til fortsettelsen sammen med elevene på fotball-linja! 

 

Oscar, Maria og Rune

Tags
fotball
E-post
← Forrige innlegg
Våre tanker om hestehold
NESTE INNLEGG →
Oppdatering om skolehverdagen

Legg igjen en kommentar

Din tilbakemelding er verdifull for oss. Din e-post vil ikke bli publisert.
Kanseller svar

Vennligst vent...
Legg inn kommentar

Relaterte nyheter

Andre innlegg som du ikke bør gå glipp av.

Linja «Design og håndverk»

26. januar 2020
-
Skolehverdagen
Det er noe spesielt med det å lage noe med sine egne hender. La kreativiteten få boble fritt og leke seg med former, farger og ideer. På linja vår Design og håndverk, er det plenty av muligheter til nettopp dette. Her har vi fokus på det å være i en skapende prosess, for det er jo underveis alt det spennende skjer – både av planlagte og tilfeldige ting.
Les mer →
3 Minutter å lese

Vi blogger – velkommen 2020!

13. januar 2020
-
Skolehverdagen, Kunngjøringer
Nytt år og nye muligheter - og vi benytter det blant annet til å vekke liv i bloggen vår. Bloggen er en fin måte å gi dere glimt fra folkehøgskolen og hverdagene her, men også til å belyse temaer vi syns er viktige å løfte frem.
Les mer →
1 Minutter å lese

Magnus – et elevintervju

8. juli 2020
-
Skolehverdagen
Magnus var elev hos oss i fjor, 2019/2020, på linja "Friluftsliv og idrett". Til høsten kommer han tilbake som stipendiat. Her er intervjuet vårt med han.    Aller…
Les mer →
5 Minutter å lese
Fotball-linja er i gang! - Peder Morset Folkehøgskole